meraldal-foto2

Meral Dal

Kurucu, Eğitim Danışmanı, Master Koç, Mentor

Odağında kişilerin ve kurumların gerçek potansiyellerini keşfetmesi, güçlenmesi ve belirledikleri hedeflerine ulaşması olan Meral Dal, Gelişim Danışmanlığı, Eğitmen ve Master Koç olarak Yönetici&Liderlik Koçluğu ve Mentorluk yapmaktadır.

Akademik kariyerini işletme üzerine yapmıştır, 26 yıldır iş hayatındadır. Satış danışmanı olarak yüzyüze satış ile başladığı kariyeri, bireysel emeklilik&hayat branşında finansal danışman, özel müşteriler-satış ekipleri yönetimi, orta ve üst düzey yönetici olarak devam ettirmiştir. Bir süre acentelik yapmış, dereceler ile geçen başarılı bir kariyer deneyimlemiştir. Son 6 yılı Gelişim Gezginleri markası ile olmak üzere 9 yıldır Eğitim ve İnsan Kaynakları sektöründe kurumsal ve bireysel çalışmalarına devam etmektedir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı Kanada merkezli uluslararası Adler Koçluk Okulu mezunu olup, profesyonel koçlukla ilgili 3 ayrı uluslararası sertifikaya sahiptir.  İngiltere merkezli The Beyond Partnership “Coaching Supervision Akredite” Programı ‘nı tamamlayarak Koç Süpervizörü/Mentoru ünvanını almıştır.

Oxford merkezli, iOpener Institu’den “The Science Happiness At Work” Eğitici Eğitimini ile KALDER &Bilgi Üniversitesi ‘den EFQM (Hizmette Mükemmellik) Eğitimi ve Tübitak destekli Mentorship Programına katılmıştır.

İngiliz merkezli Koçluk Derneği olan Association for coaching Turkey (AC) Yönetim Kurulu Konsey üyesi, Yalova VIP Gençlik ve Spor Klübü, Endüstri 4.00 Platformu üyesi, Beykoz Omurilik Felçlileri Derneği gönüllüsüdür.

Hayat mottosu: İstediğin hayatı yaşayabilirsin, bunun için kendini tanı, anlamlı vizyon oluştur, değerlerinle yaşa, yolda kal ve kararlı ol ‘dur.

Processed with Snapseed.

Seval Dal

Sosyolog, Yönetici Ortak, Yönetici Koçu, Ölçme&Değerlendirme Uzmanı

Yaşamının odağında bireylerin gelişimi, şirketlerin karlılığının arttırılması ve büyümesi olan Seval Dal  İşletme ve Sosyoloji mezunudur. 19 yıllık profesyonel iş hayatında sigorta, otomotiv, perakende, sağlık ve eğitim sektörlerinde idari işler,insan kaynakları, finans ve yönetim alanında orta ve üst düzey yöneticilik yapmıştır.

Uluslararası koçluk federasyonu (ICF) onaylı House of Human koçluk eğitimini tamamlayan ve Profesyonel Koç olan Seval Dal, kişilerin kendilerini keşfetmesi ve hedeflerine ulaşması için çalışmakta, süreç yönetimi ve iyileştirme konularında  danışmanlık yapmakta eğitimler vermektedir.

Gelişim Gezginleri ‘nde Eğitim Proje Direktörü olarak görev almakta, ölçme&değerlendirme uzmanlığı ile şirketlerdeki  performans ve potansiyel ölçüm süreçlerine liderlik etmekte, birebir geribildirim vermekte, şirketlerin eğitim ihtiyaçlarını analiz etmekte ve gelişim süreçlerini tasarlamaktadır.

Sosyal Sorumluluk Proje Lideri olarak yaptığı çalışmalarıyla Gelişim Gezginleri’nin kalpten dokunuşunu gerçekleştirmektedir.